kolmapäev, 4. juuli 2012

***

Ausõna, järgmises elus võtan aedniku!!!
Lõbus ja meeldiv tegemine küll kui peenraid rajad ning taimi istutad, aga taimed tahavad aegajalt ka hooldust ja see kuramuse pojengiõite lõikumine hulga raskem ja ohtlikum töö kui kivide tassimine. Muidu poleks miskit rasket ega ohtlikku, aga kuna mu selg ei kannata kaua seismist ning nooruses viga saanud jalg tuletab üha sagedamini oma läbielatud kannatusi meelde, aga Cora Stubbs´i, kel vist tuhat õit, pügamine  pole just eriti liikuv tegevus ja pead veel siberlaste vahel laveerima, sest ta oma pikad ja rasked õiekobarad nende vahele kallutanud. Ja nii ma ahtrile plartsatasingi. Ja seda siis just mu lemmiksinise siberlase puhmasse!!! Pool suurest puhmast kutu mis kutu, loodan, et ellujäänu osa ei solvu, et talle taguots näkku lajatati.
Aga eks saingi tiigi ääres oma kannatada saanud ahtri toolile toetada ja imetleda  sakslaste selle aasta esimesi  õisi

 Roosa (päikese paistel tehtud pildil tegelikkusest heledam) Perry´s Super Rose ja kõrval Sunny Pink.

Eelmisel aastal näitas ainult üht, väheke kortsus õiekest, siis sel aastal särab nagu päike ja mitu õienuppu ka varsti avanemas.
Aga see "jaitsekamenaja" ei ole tee, teed on ainult paari meetri jagu, see on puhkeplatsike tiigi ääres


Teha veel natuke lillepeenra äärt kui kive veel saan ja ka need kurgitünnid kavas kaunistada, plaanis teha ka väike mosaiiklaud, kuhu siis kohvetassi panna.


5 kommentaari:

isehakanud lillekasvataja ütles ...

No aga nii ilus lõhnav töö, see aedniku töö.
Ilus plats. Loodetavasti saame oma platsi ka kunagi valmis ... :P

MUHEDIK ütles ...

Põnev jah see aedniku elu, aga ise võiks olla vaid see ülemaednik ehk liblikas
Aga ikkagi on kivi ilus, plats, teeke ja tiigiääris- stiilne. ootame siis nüüd seal neid edasisi samme kui end kord saad toolilt püsti:)
Aga minu vesiroosid olid eelmisel aastal palju suuremad ja jõudsamad kui sel aastal. ööd ja vesi on palju jahedamad kui mullu.

Tiia ütles ...

Ega kellegil pole kollast vesiroosi üle?

elfriide tramm ütles ...

mulle meeldib! see plats ja värk!
aga kas sa panid kogu platsi alla kile? kuhu siis vihmavesi läheb?

kule, sa põle nii suurgi, et ühte korralikku siberlasepuhmast loojakarja saata :).

ja seda clyde ilkinsit on mul vaja. sellest ma parem ei räägi,et mul onselleks uut tiiki ka vaja.....

Hiline ütles ...

Kui vaadata nende kasvukiirust, pean mõne aasta pärast neid kindlasti vähendama hakkama, eks siis hõikan.
Kogu kiviplatsi ja teeosa all on kile ja veel on kuhu valguda küllaga, ta natuke muhkus ja natuke kaldu ja vesi valgub pinnasesse, tiigikile on tõstetud, kividekile ja tiigikile vahel ka liiva, mille kaudu vesi saab tiigiäärsesse pinnasesse valguda, aga eks osa jääb ka kilele ja see meelega just seepärast, et kivide vahel olev liiv oleks niiske ja ei tolmaks ja hoiab paremini kivid paigal, see koht on millegipärast saanud eriti mu lemmikute, eriti berna, lemmikpaigaks ja kui liiv oleks kuiv, tolmaks see nagu tiheda liiklusega kruusatee ja võibolla lendaksid ka kivid :)
Mitte just kõige targem munakatega sillutada platsi, kuhu tahad toole panna, aga aias on isegi neid betoonplaate rohkem kui küll, kuigi veel rohkem on maakive, aga neid võiks olla veel ja veel.
Pean vist kivivare otsa elama minema :DDD