reede, 31. detsember 2010

Mööda läinud 12 kuud..

...ja tulemas on 12 uut :)

Jaanuar - fännan täie rinnaga imelist talve!

Veebruar - ikka veel fännan ilusat talve ja lund, kuni hetkeni kui katuselt lund rookivat meest imetledes lumelaviini alla jäin ja kassi päästes pidin ise hanges kaelani (kuidas muidu lumi kraevahele sulama sattus) lumes sumpama - vot siis sai lumest küll!!! Talvest ka.

Märts - talve lõpp ja minu loomekriisi algus. Kaotasin mehe kummikud hange, tal nüüd uued.

Aprill - kiire kevade tulek ja aeglane käivitumine kevadtöödel. Kõike siis tasa ja targu, aga mitte erilisei entusiasmiga.

Mai - teguderohke aeg nii aias kui hobitamises.

Juuni - meeldiv ja natuke plaane muutuv leid - kassipeenrasse planeeritud ja ettevalmistatud koht (teisaldasin sealt osa lilli juba eelmisel a. teise kohta) jääb tiigiks kaevamata, kassikose pisikeses veesilmas kihas elu - see oli paksult konnakulleseid täis!!! No ei olnud kellelgi tahtmist seda loodusekingitust hävitada ja tiigitegemine lükkus kaugemasse aegadesse, kuniks...

Juuli - ... mees selle teise kohta kaevas. Algas "tants ümber augu". Pere suurenes üle kahe korra. Imeline suveaeg! Pekkide sulamise aeg!

August - naudin elu, naudin tegemisi ja rõõmustan suure palavaga vähemaks jäänud pekikihtide pärast. Šopingureisid ja külastusreisid, takkajärgi kahetsen, et ilma prillide ja fotokata, jäi palju imelist jäädvustamata ja visuaalne pilt detailideta, aga ma nautisin hääli ja tundeid ja üle pika aja autosõitu. Igatahes garderoob jäigi uuendamata.

September - Üllatuskülaliste aeg. Ja minu "talveune" algus.
Ma ei tea, kas aastakümnetega kogunenud tunnid lühemast uneajast tingitud või..., aga ma magasin, magasin palju ja sügavalt, unenägudeta.

Oktoober - ikka veel magan, vahetevahel ka koon, värvin, liimin, aga vähe, lihtsalt ärkveloleku vahepalaks, ja jälle magan, ikka kordades oma unenormist rohkem.

November - eelmise kuu kordus.

Detsember - uneaeg väheneb tasapisi ja ärkvel olevat aega kasutan päkapikkude abistamiseks. Õue just ei tüki, kolmandiku võrra vähenenud kaal paneb natuke põnnama - äkki viib tuul minema :)

Natuke ja palju kõike - head ja halba. Mu sõbranna on haige.
Loodan südamest, et ta rabeleb sellest välja

Tiiger jätab meiega tasapisi hüvasti
vast võtab osagi halvast kaasa, onju tal veel aega kõik halb kokku korjata, loodan. Lootus ju sureb viimasena.

5 kommentaari:

MUHEDIK ütles ...

Kõike ilusat ja head kogu perele! Kosu kiiresti, kevadeks saame jalule, seni naudime virkade meeste tegemisi ja ilusat talve:)

deia ütles ...

Mulle ei olnud tiigriaasta ka just kõige kergem ja parem. Ja samuti loodan, et kõik halb lahkub koos tiigriga ja kass toob paremat :D

Ilusat aastavahetust Sulle ja Su perele!

Eve Piibeleht ütles ...

Ilusat aastavahetust ja tervist, ikka tervist!

Tsiil ütles ...

Kõigile head ja paremat uut aastat!

Köögikata ütles ...

Jah, palju tervist ja kiiret kosumist uuel aastal! Ja rohkelt loomingulisust!

Minagi jõudsin enne aasta lõppu sellisesse staadiumisse, kus organism mind ise unevõlga tasa magama sundis. Õnneks piirdus ta hetkel vaid ühe päeva mahamagatamisega. Rohkemaks mul küll aega poleks. ;o)