pühapäev, 21. aprill 2013

Medal minule

Olen selle tõega ära teeninud - nimelt ajasin täna oma ahtri toolilt üles ja läksin õue.
Naabi imestuseks, ütles, et on juba unustanud, milline ma välja näen. Andsin andeks, mina jõudsin talvega ka unustada, et mul aed ja et peale lume sulamist näeb välja rohkem miinivälja kui aia moodi.
Paar kuivemat kohta "bossetatud", kiviplatsid enamuses luuatud ja ka tiigiasukaid tiba häiritud - tuul oli vist kõik ümbruskonna puulehed tiiki puhunud, aga lohutan sellega, et midagi halba on teistpidi natuke ka head - vähem muru "bossega" kaapida.
Aed aiaks, aga ka berna vajas kaldamudast puhtaks kaapimist ja... Ta oleks võinud ikka enne hoiatada, et võttis nõuks oma talvekasuka maha ajada, pool päeva pühitud-kaabitud hoov on nüüd tuulega lennutatud valgebeeži linnupesade materjali täis. Natuke nagu palju sai korraga välja kammitud, koera  kohe hulga vähem järgi jäänud.
Aknalaua aias näitavad tomatitaimed õienutte ja kurgid õitsevad, kurgihakatisedki juba paari-kolme sendi pikkused, määrisin isegi või juba leivale.

4 kommentaari:

haavaemand ütles ...

Nii ilusa kujundusega blogi polegi varem silmanud!

MUHEDIK ütles ...

:D Me juba hakkame vaikselt unustama, mismoodi Sa kirjutad, kui sedaviisi jätkad. Ilmuta end ikka tihedamini ja jõua vahetevahel ka arvuti taha.
Meil on veel aias lund, aga mõned kohad oleme ka jõudnud korrastada, seal oleks justkui aial silmad puhtaks pestud. Tomati ma alles külvasin, igal aastal on nad liiga vara suureks kasvanud ja ma olen nende taimedega kõik kevaded hädas olnud. Nüüd jään vist ka hätta, arvan, et jäin ikkagi hiljaks :D
Tuul ja linnud viivad karvad aiast, usun, et neid ei pea Sa luuatama.

Tii ütles ...

Medali sa saad, kuid esialgu prooviajaga - alles siis, kui õueskäigud hakkavad regulaarselt korduma, siis jääb päriseks. Toredat õueilma taasavastamist!

Milda ütles ...

Meie väike veesilm on ka lehti täis, veele jääb õige vähe ruumi:)
Tomatiõitest võib alles unistada, kuigi juba kuu kasvanud, aga vist ei ole piisavat soojust.
Linnud ainult rõõmustavad karvalasu üle, aga rõõmustada saaks ise ka kui laseks villa ära kedrata ja sokiksvõi mõneks ravivööks kududa, väga hea ja eriti soe! Meie tiibetlasel veel pool villa seljas.