esmaspäev, 16. jaanuar 2012

Vastus Tiiale

Kahjuks ei saa Sinu blogisse kommentaari kirjutada (tehnilistel põhjustel ainult neile, kel on lubatud ka anonüümseid kommentaare), panen siis vastuse oma blogisse.
Kurdad, et punase pöögi (tegelikult hariliku pöögi - Fagus sylvatica punaselehine vorm) lehtedel võib mingi haigus olla - tegelikult on kõik korras, lihtsalt pöök ei näita meie kliimas eriti tihti kogu oma sügisest ilu. Lõunapool (olen Krimmis ja Saksamaal sügisesi pööke näinud). Ju see sügisepoolne ilm siis mõjutas, et lehed ei läinud kohe pruuniks nagu tavaliselt meie piirkonnas, vaid muutusid erkoranžiks(roostekarva või punakaskollaseks). Isegi mu tuttava aias olev "Purpurea Tricolor"soodsa sügise korral näitab erksaid punakollaseid toone. Pöögimetsad koos roheliste okaspuudega on sügiseti võrratu vaatepilt.

Aga rodol on, väga harva esinev, pahksääsk (sugukond
Cecidomyiidae). Mõned pahksääse vastsetest lahkub pahast ja nukkuvad maapinnal, osa aga nukkuvad pahas, kummaga tegu, ei oska öelda, aga soovitaks see pahaga oks lihtsalt ära lõigata ja põletada. Ei usu, et meil ta massiliselt leviks, ega Saksamaalgi neile eriti suurt tähelepanu ei pööratud, pidi esinema nii harva, et pigem imetleti seda mummut oksal.

1 kommentaar:

Unknown ütles ...

Äitah vastuse eest!Minu hea abimees Tii sättis asja nii, et saab ka anonüümselt mulle vastata.Pöögist veel niipalju, et sel suvel(asi algas juba eelmine suvi)oli üks pöögi pool üldse ilma lehtedeta, teine pool aga OK.Vaatame, mida ta teeb sel suvel. Siiamaani on ta mul imeilus olnud.